Senovės technologijų paieška

1903-iais metais Ernestas Rezerfordas ir Frederikas Sodis atrado radioaktyvaus skilimo dėsnį, kuris tapo didžiuliu postūmiu vystytis mokslui apie atomo sandarą ir atominę energiją. 1904-ais metais Sodis Glazge perskaitė seriją paskaitų, kurių medžiagą vėliau išspausdino atskira brošiūra.

Senoves technologijosVienoje paskaitoje mokslininkas iškė­lė mintį, jog senovėje egzistavo aukšto išsivystymo rasė, kuri mokėjo valdyti atominę energiją. Vėliau dėl piktnau­džiavimų šia energija ši senovės rasė bu­vo praktiškai visiškai sunaikinta. Jeigu tai tiesa, tai gal kažkokia senovės tech­nologijos dalis išliko iki mūsų dienų?

„Oriono“ dosjė

Prieš keletą metų pasklido informacija apie tai, kad Sovietų Sąjungoje XX am­žiaus 9-ame dešimtmetyje J.Andropovo nurodymu buvo sukurtas slaptas moks­linio tyrimo centras (MTC) „Rombas“. Šiame centre ne tik buvo analizuojamos globalių katastrofų prognozavimo pro­blemos, bet ir buvo tiriamas senųjų ci­vilizacijų palikimas. Šis projektas buvo pavadintas „Orionu“. Kai kurie šio pro­jekto dokumentai šiandien tapo žinomi visuomenei.

1929-ųjų metų rudenį Maskvoje bu­vo areštuotas sovietų žvalgas Jakovas Bliumkinas. MTC „Rombas“ doku­mentų kopijos atskleidžia netikėtus jo veiklos aspektus.

OGPU 1929 m. spalio 30 d. apklau­sos protokole užfiksuoti Bliumkino parodymai apie tai, kad 1925-ais metais „komandiruotės“ į Tibetą metu XIII dalailamos leidimu jam buvo pade­monstruotas „dievų ginklas“, išlikęs iš XV-XX tūkstantmečio pr.m.e. Pirmasis įrenginys buvo panašus į milžiniškas reples (vadžra), su juo buvo lydomas metalas. Sis įrenginys auksą paverčia milteliais, kurie naudojami didžiulių platformų judėjimui. Kitas įrenginys va­dinosi „varpu“ („šu-dzi“). Juo buvo gali­ma kuriam laikui apakinti didelę priešo armiją. Jo veikimo principas paremtas elektromagnetinių bangų transformavi­mu į tam tikrus dažnius, kurie tiesiogiai veikia mūsų smegenis.

Kai paaiškėja iš apklausos protokolo, žvalgas informaciją apie šių prietai­sų technines charakteristikas vėliau pardavė vokiečių žvalgybos atstovui Verneriui fon Štilchei. Bliumkinas jam taip pat pardavė „duomenis apie dievų ginklą (VIII-X tūkstantmečiai pr.m.e.), kurie saugomi požeminiuose miestuose, įrengtuose po ledais Karalienės Mod Žemės rajone“.

Bliumkinas tvirtino, kad informaciją apie atliekamas operacijas reguliariai perduodavo savo vadovybei ir turėjo cen­tro leidimą bendradarbiauti su Štilche. Pagrindinis tikslas buvo organizuoti Sovietų Sąjungos ir Vokietijos bendrą ekspediciją į Tibetą ir Antarktidą, kurią finansuotų Vokietija. Štilchė sutiko ir kaip ketinimų patvirtinimą Bliumkinui perdavė 2,5 milijono dolerių, kurie ir buvo aptikti žvalgo bute.

Gali būti, kad vokiečiai, gavę Bliumkino ataskaitą apie Tibete sau­gomas žinias, nusprendė pašalinti iš žaidimo potencialius konkurentus. Provokacija pavyko – 1929-ųjų metų pabaigoje OGPU kolegija nusprendė, kad Bliumkinas dirbo Vokietijos karinei žvalgybai ir buvo nuteistas sušaudyti.

„Androgeno“ laboratorija

Ant kito dokumento užrašyta data – 1939 m. sausio 10 d. Šis dokumentas – ataskaita apie NKVD specialiosios laboratorijos „Androgenas“ viršininko Saveljevo komandiruotės j Trečiąjį rei­chą rezultatus, kuri buvo adresuota vidaus reikalų liaudies komisaro pirmajam pavaduotojui V.Merkulovui. Saveljevas ataskaitoje teigė: garsus vokiečių antro­pologas Hansas Giunteris asmeninių pokalbių metu pasakė, kad dauguma perspektyvių Vokietijos atliekamų ty­rimų susiję su Tibetu. Vokiečių moks­lininkams pavyko „gauti žinių, kurios labai greitai bus panaudotos reicho pramonėje, moksle ir aviacijos pramonėje“.

Saveljevas pabrėžė, kad kalbama apie anksčiau nežinomas senovės civilizacijų technologijas. Giunteris papasakojo apie 1938-ųjų metų vokiečių ekspediciją į Antarktidą, išdėstė teoriją apie tuščiavi­durę Žemę, perdavė Saveljcvui kažkokią schemą su savo paties pastabomis, taip pat pranešė apie planus organizuoti spe­cialų padalinį, kuris turės atlikti regu­liarias keliones į Antarktidą (Karalienės Mod Žemę). Saveljevas ataskaitoje rašė: „Esu įsitikinęs, kad Giunteris bandė mane įtikinti, jog Sovietų Sąjunga taip pat turėtų atlikti analogiškus tyrimus, remiantis esamu susitarimu“.

Greičiausiai, kalbama apie „Genera­linį susitarimą dėl bendradarbiavimo, savitarpio pagalbos, bendros veiklos tarp SSRS NKVD valstybės saugumo Vyriausiosios valdybos ir Vokietijos nacionalsocialistų darbininkų partijos Vyriausiosios saugumo valdybos (ges­tapo)“, kuris buvo pasirašytas 1938-ųjų m. lapkričio mėn. Apie šį dokumen­tą užsimenama V.Karpovo knygoje „Generalisimas“. Daugelis mokslininkų mano, kad šis dokumentas buvo falsifikacija, tačiau Karpovas iki paskutinių gyvenimo dienų tikino, kad susitari­mas iš tiesų buvo pasirašytas. Viename apraše, susijusiame su MTC „Rombas“ byla yra toks užrašas: „5. Medžiaga apie VSK, NKVD ir gestapo bendradarbia­vimą. 27 lapai“.

Reikia atkreipti dėmesį į susitarimo 6-o paragrafo 1-ą punktą, kuris skelbia: „Salys siekia plėsti bendradarbiavimą tarp mūsų valstybių paslapčių, teozoologijos, teosofijos, paranormalių ir ano­malių reiškinių, turinčių įtakos valstybių socialiniams procesams ir vidiniam gyvenimui, srityje“. Jeigu minėtasis susitarimas iš tiesų egzistavo, tuomet tampa aiški nepaprasto Giunterio kal­bumo priežastis.

Pokalbio pabaigoje Giunteris pasa­kė, kad artimiausiu metu Vokietijoje gali atsirasti ginklas, kuriuo „per keletą sekundžių galima sunaikinti ištisus miestus“, o dauguma pradinių duomenų šiam ginklui kurti buvo gauti Tibete. Taip pat paaiškėjo, kad Vokietijoje ku­riami naujo veikimo principo aviaciniai varikliai, kuriuose panaudotas elektro­magnetizmo reiškinys.

Nesėkminga ekspedicija

Trečiasis MTC „Rombas“ dokumen­tas – „Ataskaita apie 1925-ųjų metų ekspediciją į Lhasą (Tibetas) ir naujos ekspedicijos į Tibetą organizavimą”. Šią ataskaitą 1939 m. sausio 16 d. pa­sirašė Valstybės saugumo komiteto Vyriausiosios valdybos 5-ojo skyriaus viršininkas Dekanozovas, o adresuota ji buvo jau minėtam Merkulovui.

Ataskaitoje pateikiamas pasakojimas apie jau žinomą Bliumkino, kuris tuo metu dirbo OGPU specialiojo skyriaus laboratorijoje, vadovaujant G.Bokijai.

Pagrindinis ekspedicijos tikslas: „pa­tikslinti geografinius maršrutus, ieškoti „dievų miesto“, turint tikslą gauti anksčiau nežinomo ginklo technologiją“. Ši ataskaita remiasi Bliumkino parašyta ataskaita, kurioje pastarasis detaliai aprašė savo bendravimą su XIII dalailama ir senovinės technikos pavyzdžių, sau­gomų giliai žemėje po Potalos rūmais, demonstravimą.

Toliau pateikiami duomenys apie penkias ankstesnes civilizacijas, kurios žuvo dėl mūsų planetoje vykusių katas­trofų. Pagrindinė šių civilizacijų žūties priežastis įvardijama planeta, kuri skrie­ja aplink Saulę elipsės formos orbita ir apskrieja ją per 3600 metų: „kiekvie­nas ketvirtas šios planetos įskriejimas į Saulės sistemą gresia neišvengiamu pasauliniu tvanu ir civilizacijos Žemėje žlugimu“. Tibeto vienuoliams žinoma procedūra, kuri reglamentuoja, kaip turi vykti išrinktosios žmonijos dalies „šven­toji atranka“, kurios pagalba atrinkti žmonės turės būti išgelbėti Antarktidos miestuose ir Tibete.

Dekanozovas pabrėžia: ši informaci­ja tapo žinoma Vokietijos ir Japonijos karinei žvalgybai Bliumkino kelionių į užsienį 1929-ųjų metų pavasarį ir vasarą metu. Daroma išvada, kad informacija, pateikta Bliumkino ataskaitoje, visiškai sutampa su duomenimis, kuriuos po kelionės į Vokietiją pateikė Saveljevas. Antroji ataskaitos dalis skirta naujos ekspedicijos į Tibetą, kurios vadovu nu­matytas Saveljevas, organizavimui.

Nėra žinoma, ar Bliumkino atviravimai buvo tas impulsas, pastūmėjęs vokiečius pradėti paieškas, ar tuo metu vokiečiai jau patys savarankiškai atliko tyrimus.

Dar viename MTC „Rombas“ doku­mente pateikiami duomenys, kad 1938­1939 metų SS mokslinės ekspedicijos į Tibetą metu vokiečiams pavyko gauti žinių, kurios įgalino padaryti žymų proveržį kuriant atominį ginklą, „Fau“ raketas, taip pat neįprastos konstruk­cijos skraidymo aparatus su „netra­diciniais varikliais“. O štai Saveljevo ekspedicija į Tibetą buvo pavėluota ir ją teko nutraukti 1939-ųjų metų gegužės mėnesį dėl prasidėjusio karo tarp Tibeto ir Kinijos.

Ar galima pasitikėti šiais dokumen­tais? Aiškių priežasčių, verčiančių jais abejoti, nėra. Tik lieka atviras klausimas apie juose pateiktų duomenų patikimu­mą.

2011-ais metais tyrinėtojas A.Sliarovas sukritikavo MTC „Rombas“ do­kumentus. Jo nuomone, teorija apie tuščiavidurę Žemę ir planetą, kuri periodiškai sukelia globalias katastrofas Žemėje, yra melagingi teiginiai, kurie savo šaknimis siekia gilią senovę. Jeigu tai tiesa, kas ir kokiu tikslu pamėtėjo šią dezinformaciją?

Nemenką įtarimą kelia įkyrūs nuro­dymai į Tibetą ir Antarktidą, kaip apie išskirtinius žinių apie senovės civilizaci­jų aukštąsias technologijas šaltinius. Ar tai tik nėra bandymas nukreipti dėmesį nuo tikrųjų šių žinių centrų, dėl supran­tamų priežasčių siekiant juos palikti šešėlyje?